O nas

Nasza misja

Nieruchomości inaczej

Postęp cywilizacyjny, informatyzacyjny, czerpanie ze sprawdzonych wzorów państw rozwiniętych wpływa stopniowo na rozwój polskiego rynku nieruchomości. Niemalże na całym świecie pośrednictwo w obrocie nieruchomościami wykonywane jest na podstawie umów pośrednictwa z klauzulą wyłączności oraz pobierania prowizji od jednej strony transakcji – sprzedającego. Nasza oferta ukierunkowana jest na nowoczesne podejście do rynku nieruchomości i uwzględnia w pierwszej kolejności umowy na wyłączność oraz wprowadza nowatorski System Ekonomicznych Pakietów (SEP).

Naszą misją jest świadczenie usług na rynku nieruchomości opartych o profesjonalizm potwierdzony wysokim przygotowaniem do zawodu wiodących przedstawicieli i specjalistów oraz zdobytym doświadczeniem zawodowym, branżowym i życiowym.

Bezpieczeństwo każdego klienta, każdej transakcji jest priorytetem naszych działań. Życzliwość, poczucie odpowiedzialności – to elementy nierozerwalnie związane z naszym podejściem do Klienta.

Specjaliści

Wszyscy wiodący przedstawiciele działający w Grupie Mediatora posiadają państwowe lub branżowe licencje, natomiast rzeczoznawcy majątkowi, projektanci, architekci, geodeci i inżynierowie budownictwa – państwowe uprawnienia zawodowe.

Mediator corocznie objęty jest ochroną ubezpieczeniową OC z tytułu wykonywania usług pośrednictwa i doradztwa na rynku nieruchomości.

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym: 2.16/00031/2023.

Historia Grupy Mediator

W okresie 34 lat działania Grupy Mediator wiele podmiotów gospodarczych uczestniczyło w jej tworzeniu i rozwoju, poczynając od Akademii Nieruchomości AJ Consulting (1990), Korporacji Mediator Nieruchomości Spółka z o.o. (od 1993), a następnie Firmy Maciej Cykowski (1997-2011), TM Service Tomasz Mrożek (1999-2012), Firmy Jan Sokołowski Kluczbork (od 1995 do 2018), Firmy Ewa Maziarska Estate Poznań (2004-2015), IMOBILEN Józef Susa Dobrzeń i Popielów (od 2003), Firmy „Jarex” Jarosław Mróz Krotoszyn i Wrocław (od 2002), Firmy Borkowscy Nieruchomości Wieluń i Kępno (od 2011 do 2017), Firmy TAKT Danuta i Tadeusz Tomalak Jelenia Góra (od 1998) i innych. W 2015 roku Grupę Mediator poszerzyła nowa spółka Nieruchomości Mediator Polska. Nieruchomości Mixtravel Prudnik (2020-2023). W 2020 roku do Grupy Mediator dołączyły: PHU JOKA-TECH Andruszkiewicz, REVODOM Spółka z o.o. Prószków a w 2021 „TECHNO-TRADE” Katowice.

Obok pośrednictwa w obrocie nieruchomościami Grupa Mediator zajmuje się wyspecjalizowanym doradztwem rynku nieruchomości, kredytami, wyceną nieruchomości, doradztwem prawnym, finansowym i inwestycyjnym oraz prowadzeniem szkoleń zawodowych i kursów licencyjnych dla pośredników i zarządców. Od 2014 roku prowadzona jest także mediacja sądowa w zakresie spraw cywilnych, gospodarczych i rodzinnych.

MEDIATOR współpracuje z setkami doświadczonych biur nieruchomości z terenu całego kraju.

W rankingach firm nieruchomościowych przeprowadzanych przez prestiżowe wydawnictwo C. H. BECK w 2005 roku Mediator w kategorii pośrednictwa nieruchomości zajmował jedenaste miejsce, w 2006 roku trzecie miejsce w Polsce, natomiast w kategorii szkoleń czwarte.

Członkowie Grupy MEDIATOR należą do lokalnych i ogólnopolskich stowarzyszeń i federacji: Opolskiego Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości, Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości w Warszawie, Dolnośląskiego Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości we Wrocławiu oraz Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości w Warszawie.

Liderem Grupy MEDIATOR jest Andrzej Jakiel – prawnik, analityk i doradca rynku nieruchomości, pośrednik licencja państwowa nr 15, zarządca, mediator sądowy, wykładowca, autor setek publikacji, współautor kilku książek. Od 25 lat prezes Opolskiego Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości. W latach 1998-2009 członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej przy Ministrze Infrastruktury. Wiceprezydent Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości w Warszawie. Założyciel miesięcznika „Opolski Rynek Nieruchomości” i obecnie zastępcą redaktora naczelnego. Przewodniczący Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Wielokrotnie odznaczony i wyróżniany, min. Złotym Medalem „Zasłużony dla Polskiego Rynku Nieruchomości”, Srebrnym Krzyżem Zasługi, „Za zasługi dla Opolszczyzny”, „Zasłużony dla Miasta Opola”, Złotą Odznaką CZSM.

Nasi specjaliści